Jak rozsądnie kupować na Vinted?

niedziela, 24 października 2021 


Jak wiecie, nie lubię nadmiaru. Jednak moja garderoba w zeszłym roku bardzo zubożała. Między innymi, przez wzgląd na zmianę rozmiaru, postanowiłam zrobić wtedy porządek. Postanowiłam, że będę sukcesywnie kompletować brakujące elementy. W końcu wymiana niemal wszystkiego od razu kosztowałaby mnie fortunę. Chciałam też wcześniej sprzedać te rzeczy, których już nosić nie będę.Są ubrania, które zdecydowanie wole kupić nowe, ale większość wybieram jednak z takie drugiej ręki. Najczęściej w taki sposób kupuję swetry. W całości wykonanym z akrylu już dawno powiedziałam nie, ale dobrze wiemy, że nowy wełniany sweter nie kosztuje mało. Nie mówiąc już o kaszmirowym. Zdecydowanie wolę więc kupić używany wełniany sweter za kilkadziesiąt złotych, niż akrylowy na ponad sto.


Nie ma też co ukrywać, że jednym z lepszych miejsc na kupowanie ubrań z drugiej ręki jest Vinted. Oczywiście warto wybrać się też do sklepu z używaną odzieżą, ale aplikacje mamy zawsze pod ręką i na pewno łatwiej w niej wyszukiwać. 


Vinted potrafi być jednak zgubne. Nie raz słyszę, jak ktoś miał pozbyć się nienoszonych ubrań, a zamiast tego kupił kolejne kilkanaście sztuk. Wybór jest przeogromny. Można upolować fajne ciuchy w dobrej cenie i często nawet nowe. Warto jednak, jak przy każdych zakupach, zachować zdrowy rozsądek.


Co z tego, że kupimy coś dużo taniej, skoro kupimy tego znacznie więcej niż potrzebujemy.JAK ROZSĄDNIE KUPOWAĆ NA VINTED?Jak więc robić zakupy na Vinted, aby były one przemyślane i rozsądne. Warto przestrzegać kilku prostych zasad:


 • Zrobić listę potrzebnych nam ubrań i pilnować, by kupić tylko to co się na niej znajduje.

 • Nie kupować czegoś tylko dlatego, że ma dobrą ceną, ładny kolor, modny wzór, czy co tam jeszcze, jeśli nie mamy tego z czym zestawić i w końcu prawie nie będziemy tego nosić.

 • Pamiętajmy, że jeśli zamiast zakończyć zakupy na trzech planowanych sztukach kupujemy ich piętnaście, to nie ma nawet znaczenia, czy wydaliśmy na nie mniej niż na trzy nowe, bo kupiliśmy zdecydowanie więcej niż jest nam potrzebne.

 • Jeśli faktycznie wpadnie nam w oko ubranie, którego nie ma na naszej liście. Nie kupujmy od razu. Dodajmy do "ulubionych" i przemyślmy czy rzeczywiście będziemy je nosić, czy faktycznie potrzebujemy tego dodatkowego elementu garderoby. Być może kompletnie o nim zapomnimy i okaże się, że dalej możemy bez niego żyć, a nasz portfel nam za to podziękuje.

 • Warto wykorzystać to, że kupując ubrania z drugiej ręki płacimy za nie mniej pieniędzy, więc możemy sobie pozwolić na kupienie lepszej jakościowo rzeczy, np. wełnianego swetra lub lnianej sukienki. 

 • Jeżeli zaplanowaliśmy sobie, że najpierw sprzedamy na Vinted ubrania, w których już nie chodzimy i dopiero po uporządkowaniu szafy uzupełnimy to czego nam brakuje, to tak zróbmy. Często jak już tylko otworzymy aplikacje, to zamiast sprzedawać kupujemy oczarowani ogromem okazji, mimo, że to nie było naszym głównym celem i zamiast porządku i dodatkowych pieniędzy, mamy dodatkowe ubrania i jeszcze mniej pieniędzy.

 • Jeśli szukamy np. czerwonej ołówkowej spódnicy o długości midi, ale nie udało nam się takiej znaleźć, za to ktoś sprzedaje bordową, albo krótszą - nie kupujmy. Nie szukajmy sobie na siłę zamienników, które nie do końca nas satysfakcjonują. Za jakiś czas może pojawi się akurat taka oferta jaka nas interesuje, a jeśli nie to z tego półśrodka i tak nie będziemy zadowoleni, bo nie tego szukaliśmy.Myślę, że takich reguł dobrze trzymać się podczas każdych zakupów ubraniowych, ale z doświadczenia wiem, że w przypadku kupowania z drugiej ręki są jeszcze bardziej przydatne. Vinted, tak jak wspomniałam, jest świetną aplikacją, ale zgubną. Trzeba się trochę przypilnować, aby zrobione tam zakupy takie jak zaplanowaliśmy.

Wydaje mi się, że nawet jeśli nie jesteśmy minimalistami, to jednak zawsze warto dobrze wydawać nasze niełatwo zarobione pieniądze.


A jak wyglądają Wasze zakupy na Vinted? Kupujecie rozsądnie, czy raczej ulegacie "magii" aplikacji i powyższe rady okażą się przydatne? 9 komentarzy

 1. Lubię tam zaglądać, ale póki co, nic jeszcze nie udało mi się tam sprzedać :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, czasami trudniej sprzedać niż kupić :)

   Usuń
 2. Osobiście nie korzystam z Vinted, ale przydatne porady :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że się przydadzą:) Faktycznie można te porady wykorzystać podczas każdych zakupów.

   Usuń
 3. Szczerze mówiąc nigdy nie zaglądałam na Vinted :)
  Myślę, że powyższe porady jak rozsądnie kupować można zastosować nie tylko do kupowania online, ale także do zakupów stacjonarnych.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, te porady mogą być przydatne przy każdych zakupach:) Również pozdrawiam

   Usuń
 4. Świetne rady. Mi na Vinted udalo się dorwać kilka perełek :) Ostatnio jednak głownie sprzedaje tam ubrania choć cieżko tam idzie ta sprzedaż :p

  OdpowiedzUsuń

Latest Instagrams

© simple by marlena. Design by FCD.